Tož co je nového?

Původně jsem si říkala, že bych sem mohla přidávat aktualizace na stránky tak nějak… po čtvrtletích. Takže po jaru update v létě, kdy se ohlédnu za svou první letošní, ale zato nepřekonatelnou dovolenou. Ano, modří už vědí – řeč je o mém výletě do Ameriky, co se kvůli koronavirové pandemii odsouval z května 2020 až na přelom května a června 2022. Bylo to fajn, fajn, fajnový a já jsem ještě stále plná dojmů – hodně jsem toho zažila, hodně jsem toho viděla, hodně jsem toho nafotila i natočila (což znamená, že kromě fotek musím zpracovat i videa v nějaký koukatelný formát), hodně jsem toho ochutnala… Za velkou louži se nejspíš už nikdy nepodívám, a tak jsem to prožila (na své usedlé poměry) velmi intenzivně. A potřebovala jsem se z toho i vypsat :).

Jenže… stejně jak jsem marná na sociálních sítích, tak jsem marná i zde. Nedokázala jsem se po několik měsíců vůbec donutit podívat na fotky z USA, natož abych nějaké vybrala do galerie a přihodila k dávno napsanému textu. Rvalo mi to srdce. A najednou je tu říjen a já nestačím zírat, kam to léto zmizelo. Od doby, co jsem zaměstnaná na plný úvazek, si každé „prázdniny“ se slzou v oku vzpomenu alespoň jednou na svou oblíbenou, i když poněkud depresivní hlášku z animovaného seriálu Simpsonovi, co tenhle pocit naprosto přesně definuje:

Bart (stýskající si nad svou zlomenou nohou): Vůbec si neužiju letošní léto…
Homer (ve snaze ho utěšit): Neboj se, chlapče, až budeš pracovat jako já, neužiješ si žádný léto.

Možná jste si všimli, že jsem zatím popsala Star Wars park Galaxy’s Edge v anaheimském Disneylandu, ale i pobyt v Kalifornii jako takový – zahrnující ta nejturističtější místa v Los Angeles i zábavní parky, co jsou pro mě, Disney freaka, prakticky povinností navštívit. Vše jsem shrnula do pár bodů a přece je to nekonečně dlouhé a nudné čtení, takže kdo to zvládne přečíst celé, má u mě lízátko :D. Kromě toho mám ještě rozepsáno něco málo o Star Wars Celebration, což byl hlavní důvod, proč jsem vlastně zamířila do LA. To sem doplním snad brzy, text jsem vlastně poskládala především ze svých statusů na Facebooku, kam jsem ventilovala své nadšení. Akorát k tomu musím vybrat pár fotek, co zase nahodím na Rajče.

S koncem letních měsíců jsem si dopřála i tradiční výlet do Disneylandu Paris ve Francii, kde je nově otevřený „Marvel Land“, tedy Avengers Campus. Kromě toho mám za sebou pár výletů (nejenom) na hrady, zámky a zříceniny, otevřené sklepy plné vína na Moravě či nadmíru příjemný a odpočinkový pobyt na chaloupce na samotě u lesa, kde jsem vypnula sociální sítě (zejména proto, že zde prakticky není signál ani na mobil, natož na internety…), četla knížky, relaxovala – a vůbec, ale vůbec nemyslela na práci a jiné povinnosti. Doufám, že jste si užili prázdniny i vy, a že jste si během nich nic neodepírali. Vždyť kdy jindy si může člověk dovolit (nejenom) odpočívat než o dovolené? 😉

A teď je na čase začít se těšit na Halloween a ještě více na blížící se Vánoce, což je v mých očích nejlepší a nejkrásnější část roku.
S láskou vaše San

Září – říjen 2023