Kluky neřeším (2004)

Anotace
Příběh se odehrává u rybníka Louže během jednoho horkého léta. Prázdniny tu spolu tráví dvě dívky – věčně naštvaná rebelka Pavlína, která trpí neustálou averzí ke všemu a ke všem, a kterou baví maximálně tak drnkání na kytaru, koneckonců, koncert její „garážové“ kapely se kvapem blíží, a její sestřenice, křehká a hezká Adéla, kterou více než skupinka kluků ze sousední chatky přitahují skuteční muži. Vždyť také co se stejně starými puberťáky, když má na dosah ruky chlapa s velkým CH. A stačilo by možná jen kývnout… Ukazuje se, že právě to je kámen úrazu, neboť se zde brzy objevuje zcela nepatřičná láska a už tak dost napjaté vztahy mezi rozdílnými sestřenicemi – a nejen mezi nimi – se nepříjemně komplikují.

Hlavní postavy:
Pavlína – mírně obtloustlé děvče, rockerka tělem i duší, která hraje v kapele Náhodnej sex na kytaru
Adéla – krásná dívka, která svou krásou tváří spíše trpí, než aby si jí užívala, a která touží spíše po pořádném chlapovi než po nějakém rozverném puberťákovi
Jan – nevlastní Pavlin otčím, nepříliš starý a sympaťák k tomu

Jak to vidím já
Opět dvě postavy vypravující příběh, a tentokrát jsem si je skutečně užila. Pohrála jsem si s kontrastem „slušné“ Adélky a „drsné“ Pavly, a bylo mi docela líto pak román ukončit. A přitom jsem si s přípravou nedala moc práce, vlastně jsem si vystačila s několika skicami hlavních hrdinek a co do obsahu s pouhou jednou větou. Sice si ji už pořádně nepamatuji, ale tuším, že to bylo něco na styl „dvě holky jedou společně na chatu a jedna se zabouchne do otčíma té druhé“. Dobře, teď trochu přeháním, ale jako „párty historka“ to mívá docela úspěch ;).
Také se mi velice líbí obálka – a to i přesto, že je na ní „kýčovité“ srdíčko. Je to prostě ten typ obálky, co „uhodí do očí“, svou jednoduchostí i kontrastem červené a bílé barvy.

Zajímavost:
– Příběh se odehrává u rybníka Louže, tedy u toho samého, kde rok co rok odehrává tábor v knize Frajeři jsou na draka (Adéla se zde rovněž setkává s Filipem a Míšou, hlavními postavami „Frajerů“).
– Pavlína se zde setkává s dvojčaty Benediktem a Jeronýmem, tedy bratry Natty z Balírny, šermíři z knihy Andílci a machři, a zmiňováni jsou také v knize Z deníčku neobyčejné patnáctky – jde totiž o Neřiny bratrance.
– Pavlína hraje v kapele Náhodnej sex, což je ta samá kapela, která hraje na maturitním plese, jehož se účastní dvojčata Sára a Sandra v knize Moje druhé já, a na vesnické zábavě v knize Mezi námi děvčaty.

. . .
Zpět na seznam knih