Jak to bylo poprvé (2005)

Anotace
Na zadní straně knihy se píše, že pod pojmem „první láska“ se každému hned vybaví něco, na co se s potěšením vzpomíná. Jak to bylo poprvé je tedy lákavým námětem pro kmenové autorky Víkendu a každá po svém vypravujeme, co se na prahu života může přihodit, ať už jde o příběhy povzbudivé či smutné.
Původní zadání bylo jasné – „první sex“ (přesto však z šesti autorek, které se na této knize podílely, jen tři psaly o sexu, a proto se v anotaci píše spíše o lásce… ach jo 😉 ).

Já se rozhodla umístit svou povídku do prostředí, které moc dobře znám a které je mi blízké, tedy na „con“, na setkání fanoušků Tolkienova Pána prstenů. Hlavní hrdinka Monika se na tomto dosud nezmapovaném území ocitá se svou kamarádkou docela poprvé – a je nadšená. Zatím se všemi těmito lidmi komunikovala pouze prostřednictvím internetu a sama je zaskočená, jak moc se liší realita od jejích představ. Až zde se prvně setkává s Uglúkem, se kterým dosud jenom virtuálně flirtovala, a z toho zklamání se na první pohled zamiluje do pohledného Eorla. Jenže conové lásky nikdy nemají dlouhého trvání, a ty tři dny, které člověk v tomhle jiném světě stráví, člověku někdy bohatě stačí. A ano, někdy dojde i na „milování“, pokud se tomu tak dá tedy říkat v těchto podmínkách… 😉

Hlavní postava:
Monika –
známá ve fandomu pod nickem Malwerin, typické newbie, které se na svém prvním conu zákonitě opije a ztropí výtržnost

Jak to vidím já
Docela často se mne v mailech a na Facebooku ptáte, zda se takového akce pro geeky, nerdy či zkrátka pošuky skutečně dějí. Odpověď je jasná – ano, dějí. Každoročně bývá třeba začátkem prázdnin v Chotěboři velký Festival fantazie, kde nikdy nechybím, každý podzim můj oblíbený Koprcon v Kopřivnici, kde to vždycky stojí za to, na jaře se v Praze koná Starcon… je toho spousta. Všem, kteří máte rádi sci-fi, fantasy nebo nejrůznější seriály, tyto akce vřele doporučuji. A ne, doopravdy se tam na záchodcích nesouloží. Nebo alespoň… ne vždycky a ne všude XD. Přiznávám totiž, že takové „lovce“, kteří jezdí na cony pouze shánět nové skalpy do své sbírky, skutečně znám. Jenže takoví lupínci se najdou v každé skupince lidí se stejnými zájmy, nemusí jít pouze o fanoušky.
Nicméně si nyní s odstupem myslím, že jsem tuhle povídku neměla psát. Můj nakladatel mne totiž teď podezřívá, že právě já jezdím na cony čistě proto, abych se tam sexuálně vyžila.
To je samozřejmě nesmysl.
Věříte mi, že jo? 🙂

Zajímavost:
Malwerin se setkává s Hoblitem, což je autor fantasy povídek z časopisu Hradní listy, oblíbeným plátkem Anděly z knihy Andílci a machři. S tímto Hoblitem se setkáváme v knize Frajeři jsou na draka – jde totiž o hlavního hrdinu Filipa.

. . .
Zpět na seznam knih