Moje druhé já (2005)

Anotace
„Chci, abys byla šťastná. Já to s kluky umím… svěř se, sestřičko, do mé odborné péče!“

Hlavní hrdinkou příběhu Moje druhé já je osmnáctiletá Sára, která se jednoho dne rozhodne ukončit zdánlivé trápení své sestry a vezme její milostný život do vlastních rukou. A vzhledem k tomu, že Sára a Sandra jsou dvojčata skutečně k nerozeznání, není pro Sáru problém řešit různé situace za nic netušící méně šťastnou sestru. Sára ve své dobře míněné snaze postupně a stále více zaplétá do pavučiny drobných lží a vynucených intrik. Ty vzápětí ohrožují nejen jejich sourozenecký vztah, ale i nejisté Sářiny city k Sandřinu idolu Sebastianovi a k pohlednému, nicméně dost vypočítavému učiteli z autoškoly Kryštofovi. Jde o příběh plný lásky, zklamání i nedorozumění, kdy Sára naprosto neúmyslně ubližuje všem ve svém okolí a ani si neuvědomuje, že ten, kdo na to nakonec nejvíce doplatí, bude nejspíš ona sama.

Hlavní postavy:
Sára – užívá si života plnými doušky a upřímně nechápe, jak může její sestra svým volným časem tak hrozně marnit. Proto se jí rozhodne v milostném životě po svém pomoct – ať už chce nebo ne.
Sandra – není tak nevinná ani zoufalá, jak se její sestra domnívá
Sebastian – objekt Sandřiny touhy, zdredovaný mladík, jehož velkým koníčkem je fotografování
Kryštof – učitel v autoškole, kam se Sára zapíše, podle Sářina mínění zatraceně sexy mužský 🙂

Ukázky:
1) Trenažér – Sára v autoškole
2) Jízda – Sára versus automobil
3) Polibek – Sára a Sebastian

Jak to vidím já
Tenhle román jsem psala s obrovským gustem a přitom v něm není ale vůbec nic fantasy. Zvláštní, že…? I tak jsem se však při jeho psaní velice vyřádila, velmi mě bavilo a s výsledkem jsem nakonec vcelku spokojena (před nějakým časem jsem si ho pročítala, chtěla jsem v něm něco najít – a normálně jsem se do něj začetla, jako by to psal někdo jiný, to je pro mě dost nezvyk – a znamená to, že to není až tak zlé 😉 ). Původně měly příběh vyprávět obě dvě hlavní hrdinky, tedy jak Sára, tak i Sandra, ale pak jsem si řekla, že čistě z pohledu Sáry by to mohlo být zajímavé… a ejhle, je. Při psaní jsem zúročila své četné zážitky z doby, kdy jsem studovala střední školu v Jihlavě, kde to bylo prostě… divoké, a také jsem čerpala ze svých vlastních zkušeností z autoškoly – byla jsem totiž na jízdách hrozné dřevo, než jsem se jakž takž naučila řídit – nicméně pohledného instruktora jsem opravdu nesváděla ;).

Zajímavost:
Sandra a Sára, které se účastní maturitního plesu, zde naslouchají kapele Náhodnej sex, což je mimochodem ta samá kapela, jejímž členem je Pavlína z knihy Kluky neřeším. V knize Mezi námi děvčaty se navíc dočítáme, že Sandra a Sára jsou spolužačky hlavní hrdinky této knížky, Darji.

. . .
Zpět na seznam knih