Mezi námi děvčaty (2006)

Anotace
Darja, svérázná hlavní hrdinka mé v pořadí osmé knihy je typickou dnešní dívkou, navenek drsnou a sebejistou. Ledabyle se protlouká životem a zdárně tak maskuje fakt, že si krátce po maturitě není jista vůbec ničím. Nezamlouvá se jí představa, že by měla po maturitě jít dál studovat, a laxně se staví jak k učení, tak i k přijímačkám na vysokou školu. Pochybuje i o vztahu se svým současným přítelem a pochybuje i dokonce sama o sobě. Po nevydařené oslavě složené zkoušky dospělosti se rozhodne doslova z minuty na minutu, co dál dělat – sbalí si batůžek a prostě ode všeho uteče. Za několik hodin již rozpačitě přešlapuje na náměstíčku vesnice Lhotka, kde si ji vyzvedne její dlouholetý kamarád Robin. Na této vesničce se toho pro Darju hodně změní, když se rozhodne brigádničit v nedaleké Jednotě – poprvé se zde totiž opravdově zamiluje. Jenže ani s touhle láskou to nebude jen tak…

Hlavní postavy:
Darja – zrzavá čerstvá maturantka, zmatená a bezradná, která se vlastně jen snaží najít své místo v životě
Tereza – studentka filozofické fakulty, krásná, leč na první pohled lehce odměřená a nepřístupná
Robin – praštěný mládenec, který má svých vlastních starostí a problémů až nad hlavu
Matyáš – ex-přítel Darji, vždy pro ni znamenal jistý druh autority

Ukázky:
1) Maturita – takový docela veselý moment z Darjiny maturity (konkrétně z českého jazyka).
2) Polibek – lehce pikantnější ukázečka ;).
3) Škádlení – něco málo z laškovné debaty Darji a jejího kamaráda (vážně jenom kamaráda! 😉 ) Robina.

(Poznámka – časem sem možná dám i něco málo sexu, tedy to, co mi bylo z knihy vycenzurováno – ačkoliv o nic drastického nešlo ;). )

Jak to vidím já
Nu ano, je to tak – tento román je (spoiler warning) o vztahu dvou dívek. Či spíše o začínajícím vztahu dvou dívek. (spoiler ending) Jeho psaní mi trvalo nezvykle dlouho a než jsem jej dokončila, doslova jsem jej nenáviděla – nicméně nyní jsem moc ráda, že jsem jej napsala a opravdu se mi obsahově líbí. Panečku, nějak mi tu zavání sebechvála… ale přiznejme si to, kolik dívčích románů s touhle tématikou už vyšlo? Nevím, nevybavím si ani jediný. Právě proto si tohoto svého „miminka“ tolik vážím. A upřímně také doufám, že se bude líbit i vám.
Rovněž jsem byla velice polichocena reakcemi mého nakladatele a mého odpovědného pana redaktora, kteří všechny mé knihy čtou a schvalují. Nejen, že jsem od nich slyšela jenom slova chvály, ale navíc jsem nyní v podezření, zda nejsem takhle náhodou lesbička – což je pro mne poklonou největší. Jak je to se mnou doopravdy vám ale neprozradím. Natolik se ještě neznáme, anonymní návštěvníci mých webových stránek ;).

Mimochodem, postavu Robina jsem psala lehce inspirována jistým skutečným Robinem, který již ale bohužel není mezi námi. Tato knížka je vlastně věnována jemu… 🙁

Zajímavost:
– Darja maturuje spolu se Sárou a Sandrou, tedy s hlavními hrdinkami knihy Moje druhé já.
– Darje jak na maturitním plese, tak na zábavě ve Lhotce hraje kapela Náhodnej sex, což je ta samá kapela, jejímž členem je Pavlína z knihy Kluky neřeším.
– Robin je starším bratrem Julie, hlavní hrdinky knihy Lásky a nelásky.

. . .
Zpět na seznam knih