Andílci a machři (2004)

Anotace
Děj této knížky vyprávějí dva hlavní hrdinové, sympatický writer Daniel a poněkud nejistá, plachá Anděla, žijící tak trochu ve vlastním světě. Životy těchto dvou přátel se velmi liší – zatímco Andělka na první pohled „trpí“ v neúplné rodině, jíž vládne upracovaný otec a kde žije rovněž její rozverná mladší sestra, Daniel si plnými doušky užívá studentského života, aniž by se jakkoliv obával blížící se maturity. Naopak, bezstarostně se oddává svému velkému, leč nebezpečnému adrenalinovému koníčku – sprejerství. Táhne je to k sobě, přece jenom se znají již od dětství a jsou si nadmíru blízcí, oba však nejprve musí projít několika nepovedenými vztahy i životními zkouškami, aby si konečně uvědomili, že nejlépe by jim mohlo být po všech těch letech upřímného kamarádství – spolu :).

Hlavní postavy:
Daniel – nepříliš dobrovolný vůdce své vlastní writerské crew, ve skutečnosti spíš něžná duše a básník než drsňák, který neváhá hodit tag i pod okno policejní stanice či posprejovat tramvaj
Anděla – nepříliš výrazná blondýnka, na první pohled křehká panenka, mezi jejíž koníčky však překvapivě patří tvrdý šerm a fantasy

Jak to vidím já
Tuhle knížku jsem i přesto, že jde vlastně o skoro normální dívčí román, psala s tak velkým gustem, až jsem byla obviněna, že mám ke sprejerství až podezřele blízko. Není to pravda. Faktem sice je, že na grafické škole, kde jsem před mnoha lety studovala, by se za dobu mého působení našlo mnoho šikovných writerů, já k nim však i přesto, že jsem je vždy v jistém slova smyslu obdivovala a jejich piece považovala za umění, nikdy nepatřila. Nejsem bohužel tak šikovná ;).
Do příběhu jsem také opět „nenápadně“ procpala fantasy prvek – Anděliny představy, kterými si zpestřuje nudnou a šedou každodennost. Prostě jsem si nemohla pomoct, dokonale mi to tam zapadlo. Anděla je totiž přesně člověk dle mého gusta, typický geek. Možná že se zdá nudná a šedá, ve skutečnosti však její fantazie neustále pracuje na plné obrátky ;)).
Obálka byla vytvořena podle mého návrhu a celkově by se dalo říct, že od tohoto románu jsem začala být se svou tvorbou konečně relativně spokojená.

Zajímavost:
– Anděliným tajným idolem je Benedikt, tedy zmiňovaný Nattin starší bratr z knihy Balírna a bratr Jeronýma. Tato dvojčata se spolu pak ještě objevují v knize Kluky neřeším a jsou zmiňováni i v knize Z deníčku neobyčejné patnáctky, jde totiž o bratrance hlavní hrdinky Nery.
– Andělin oblíbený časopis jsou Hradní listy, tedy plátek, do kterého svými povídkami přispívá Filip z knihy Frajeři jsou na draka a zmíněn je i v povídce v knize Jak to bylo poprvé.
– Anděliným prvním klukem byl Aleš, jenž byl stejně jako výše zmiňovaný Filip v knížce Frajeři jsou na draka táborovým instruktorem u rybníka Louže. Svět je prostě malý :).

. . .
Zpět na seznam knih