Obrázky k mé literární tvorbě

obrázky z Anina cesopisu a Bezejmenného
Před mnoha lety jsem napsala fantasy knihu Kdysi dávno, ke které pak vzniklo čistě pro web rozsáhlé pokračování Anin cestopis a Bezejmenný. Na rozdíl od knihy, se kterou spokojená nejsem vůbec, jsem si hrdiny těchto dvou online povídek velice oblíbila, častokrát jsem si je kreslila (všechno už opravdu zveřejnitelné není, jsou to obrázky staré 15 let a na to se dnes už opravdu dívat nedá…) a nyní docela vážně dumám nad posledním pokračováním – mám totiž pocit, že jsem všechny příběhy ještě zcela nedo(vy)řešila. A mnohé postavy přežily, to se také musí napravit :D. Takže ano, hrozí, že budu kreslit víc.

obrázky ke knize Z deníčku neobyčejné patnáctky a z plánovaného pokračování
Před mnoha lety jsem napsala knihu Z deníčku neobyčejné patnáctky a jednu dobu jsem dokonce zvažovala druhý a třetí díl. Nezůstalo však pouze u teoretizování, pustila jsem se do kreslení a napsala jsem dokonce i prvních pár stránek. Poté jsem se zasekla – v době, kdy jsem na tom všem začala pracovat, se totiž objevilo na trhu Stmívání. To mne dost (a na dost dlouho) odradilo –  i já plánovala jako nový objekt Neřina zájmu sexy upíra. Na druhou stranu, kreslit mne to baví stále, vymyslela jsem několik nových, zajímavých postav, a nerada bych se jich vzdala, takže… třeba… někdy? Zní to skoro jako výhrůžka. Držte mi palce :).

obrázky k povídce Hrdina čistě dočasně
S novým rokem bych se ráda pustila do realizace téhle steampunkové povídky. Hlavním hrdinou je ne až tak docela obyčejný chlapec Mikuláš, který se jednoho dne dostane do pro něj zcela neznámého světa, víceméně náhodou získá speciální schopnosti, díky nimž se stane mocným ochráncem  – Venatorem, a na rozdíl od všech vyvolených ve většině fantasy příbězích, kteří se vždy litují, Mikuláš si to náramně užívá. Kdyby ho jen všichni nechtěli zabít. Anebo po něm nevyžadovali pomoc. To ho celkem obtěžuje, je totiž povinen jim být při ruce. Podobně jako jeho společníci, které tak trochu podědil. Ti ho obtěžují taky, jsou totiž povinni být při ruce jemu, i když jsou velmi, velmi divní :).

obrázky k dalším dosud nespecifikovaným nezařaditelným nápadům a námětům
Pořád něco vymýšlím – ale nejsem schopná to nakonec hodit na papír. Zabírá to příliš mnoho času a já čas nemám (to asi ty zatracené sociální sítě… ehm). Nakreslit obrázek je však mnohem rychlejší, takže kreslím.  Ráda si své hrdiny představuji a dávám jim svými pastelkami a copicy konkrétní podobu… a pak je odložím a zapomenu na ně, protože mě už nebaví. Některé postavy a hrubé rysy jejich dobrodružství se mi ale mysl vrací stále znovu a znovu, byť si bohužel plně uvědomuji, že o nich beztak nakonec nepíšu ani řádku. Je to začarovaný kruh :). A já bych přitom tak ráda například zašla na kafe do nevšední kavárny pro nadpřirozené bytosti, v níž obsluhují dva nevrlí superhrdinové, či zamířila na fantasy post apokalyptickou střední školu, kde se to shounen-ai jenom hemží, a o které jsem původně plánovala psát krátké povídky, pak komiksík, a nyní nevím, co si se všemi těmi žáky a jejich učiteli počít.
Asi to všechno zatím nechám uležet.
Ach jo.