film

21. prosince

   Jen pár dní nám zbývá do Štědrého dne, dárky jsou zabalené v blyštivých balicích papírech a lesknou se stužkami a mašličkami, cukroví voní z táců a podnosů, stromeček se třpytí a září v obýváku...

19. prosince

   Anglické pohádky se od těch českých zásadně liší. Zatímco u nás se na Štědrý den díváme na příběhy, co "pohladí po duši" (ano, musela jsem použít tohle klišé ;) ), malým pihovatým Angličánkům je servírovaná děsivá povídka plná sociální kritiky a s důležitým morálním poselstvím na konci, slavná Vánoční koleda od Charlese Dickense. A je jedno, zda jde o knižní či filmové zpracování, je to vděčná látka, kterou tvůrci ždímají na tisíc různých způsobů.

17. prosince

   Velkou vánoční jízdu (v originále nazvanou podle jména hlavního hrdiny Arthur Christmas) jsem viděla poprvé loni a vlastně by se dalo říct náhodou, a lhala bych, kdybych tvrdila, že mne nezaskočila.

15. prosince

   V jednom z minulých adventních kalendářů jsme se společně pozastavili nad tak trochu jiným vánočním filmem, který ocení spíše kluci (a divné holky jako jsem třeba já), tedy nad prvním dílem Die Hard.

13. prosinec

   V tom všem předvánočním shonu a stresu už někdy každého z nás (s jedinou výjimkou, tedy mnou ;) ) nejspíš napadlo, že by nebylo špatné ty zatracené Vánoce jednoduše zrušit.

11. prosince

   "Pro Poirota to budou klidné svátky.

9. prosince

   Smrtonosná past (v originále Die Hard) je velice drsný akční film se vším všudy, se spoustou střílení, výbuchů a je také plný černého humoru - a přesto je to vánoční snímek. I když velmi neobvyklý ;).

7. prosince

   Grinch je ošklivý, zelený skřet, co nemá rád Vánoce a je v Americe tuze oblíbený.

5. prosince

   Dnes, pátého prosince, byla volba adventního okénka jasná - sáhla jsem totiž do svého oblíbeného filmového archivu filmů s vánoční atmosférou a vylovila z něj kouzelný snímek Městem chodí Mikuláš uznávaného režiséra Kar

3. prosince

   Na rozdíl od Grinche, který chtěl Vánoce ukrást proto, aby je všem ostatním zkazil, kostlivec Jack to myslel úplně jinak.

Přihlásit se k odběru RSS - film