adventní kalendář

24. prosince

   Sama se tomu zdráhám uvěřit, ale je tomu tak - přece jenom jsme to společně překlepali až do Štědrého dne. Proto vám ten dnešní den i všechny následující svátky přeji prostě krásné se vším všudy, děkuji vám, že jste se mnou těch čtyřiadvacet dní vydrželi, a že jste (alespoň podle některých reakcí na Facebooku, co mi dorazily do Messengeru) ani moc nebrblali, když jsem měla skluz a nestíhala okénka každý den poctivě přidávat.
   Alespoň jsem se poučila, že příští rok to dělat nemám :))).

   Veselé Vánoce!

21. prosince

   Jen pár dní nám zbývá do Štědrého dne, dárky jsou zabalené v blyštivých balicích papírech a lesknou se stužkami a mašličkami, cukroví voní z táců a podnosů, stromeček se třpytí a září v obýváku...

23. prosince

   Nikdy jsem neměla ráda seriál Comeback. Zdál se mi podobně přitroublý jako většina produkce TV Nova, například nekonečný seriál Ulice či stejně nekonečná Ordinace v Růžové zahradě. Dlouhou dobu mi z Comebacku vlastně vždycky stačily jen ukázky, aby mne to naprosto odradilo od dalšího sledování. A když jsem na to tu a tam narazila v televizi, po chvíli jsem radši přepínala. Měla jsem pocit, že tenhle druh humoru jde zkrátka naprosto mimo mě. Jenže to bylo proto, že jsem tomu nechtěla dát šanci.

22. prosince

   Ani jeden rok, co jsem v Praze, jsem nikdy nevynechala návštěvu nádherně nazdobeného vánočního Staroměstského náměstí. Obvykle se sice centru vyhýbám, nicméně tohle už tak nějak patří mezi mé předvánoční tradice, vždycky sem jdu s někým, kdo je mi blízký, a nikdy nevynechám slaďoučký svařák či horkou medovinu. Je to zvláštní, ale i v tom davu mám pocit, že k sobě máme blíž, že je to romantické.

20. prosince

   Když je člověk geek, má život podstatně pestřejší a zábavnější než ostatní, obyčejní lidé. Tak třeba vánoční cukroví - proč vykrajovat z těsta klasické a nudné tvary jako třeba hvězdičky, vločky a prasátka, když se dají sehnat formičky ve tvaru Godzilly nebo třeba postaviček ze Star Wars?

19. prosince

   Anglické pohádky se od těch českých zásadně liší. Zatímco u nás se na Štědrý den díváme na příběhy, co "pohladí po duši" (ano, musela jsem použít tohle klišé ;) ), malým pihovatým Angličánkům je servírovaná děsivá povídka plná sociální kritiky a s důležitým morálním poselstvím na konci, slavná Vánoční koleda od Charlese Dickense. A je jedno, zda jde o knižní či filmové zpracování, je to vděčná látka, kterou tvůrci ždímají na tisíc různých způsobů.

18. prosince

   Slash. Slah everywhere. A proto bude dnešní okénko "čtecí".

17. prosince

   Velkou vánoční jízdu (v originále nazvanou podle jména hlavního hrdiny Arthur Christmas) jsem viděla poprvé loni a vlastně by se dalo říct náhodou, a lhala bych, kdybych tvrdila, že mne nezaskočila.

16. prosince

   Je čas na další můj oblíbený recept ;).

15. prosince

   V jednom z minulých adventních kalendářů jsme se společně pozastavili nad tak trochu jiným vánočním filmem, který ocení spíše kluci (a divné holky jako jsem třeba já), tedy nad prvním dílem Die Hard.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - adventní kalendář