Mé postřehy

...a tak jsem si zničila (společenský) život.

Adoptovala jsem totiž štěňátko z Občanského sdružení na ochranu zvířat s poetickým názvem Toulavé Tlapky. Jsem děsně impulzivní člověk a z minuty na minutu se tak můj život obrátil o sto osmdesát stupňů. Anebo možná o víc :).
Pravda, už dlouho jsem koketovala s myšlenkou pořídit si v Praze čtyřnohého kamaráda, hrozně mi tu chybí mí psí bráškové a občasné výlety do domácích končin mi usínání s prsty zabořenými do hebké srsti vážně nenahradí, jenže znáte to, to je vždycky takové to "kdybych já měla pejska...", to nic neznamená. Až od doby, co jsem začala na Facebooku sledovat stránku Toulavých tlapek, jsem to začala myslet skutečně vážně. Mohly za to všechny ty fotky opuštěných pejsků, které nikdo nechtěl, které někdo trápil nebo někdo jen tak opustil. Měla jsem z toho sice deprese, ale o to více se utužoval můj názor, že vzít si takového hafíka je rozhodně dobrý skutek. Vždyť i náš Fidoušek je útulkový a jaké je to zlatíčko.

San versus hostel

    Léto 2012 jsem strávila na hostelu O na recepci. Bylo to pro mě vlastně poprvé, kdy jsem skutečně brigádničila (praxi v České televizi bych do brigád nepočítala - ano, pracovala jsem tam celý měsíc a hodně jsem se snažila, ale nedostala jsem za to ani korunu..., a skriptování, kterému jsem se věnovala poté, také v České televizi, bylo rovněž něco docela jiného) a věřte mi, že to pro mne byl zatracený nezvyk. Je sice smutné, že jsem k tomuto zjištění došla až v šestadvaceti letech (fakt jsem už tak strašně stará?!), ale dříve pro všechnu tu zábavu a občas i nějaké to studium prostě nebyl čas :). Do pracovního procesu jsem byla vržena v podstatě ze dne na den... a byl to boj. Občas jsem to tam milovala, občas jsem byla docela na dně. Občas jsem se královsky bavila... a občas jsem si nudou okousávala nehty.
   Podělím se s vámi však o pár postřehů, které jsem na této ubytovně pro mladé výletníky ze zahraničí během těch dvou měsíců postupně nasbírala.

Nemám ráda Velikonoce.

   Stejně jako intenzivně miluji Vánoce, tak nesnáším Velikonoce. Tyto perverzní svátky považuji za naprosto ohavnou oslavu smrti a násilí. Pravda, takzvaným vrcholem Velikonoc je neděle, kdy došlo ke zmrtvýchvstání Ježíše Krista, ale je nutno si uvědomit, že nebýt Velkého pátku, kdy byl, pokud samozřejmě považujeme Ježíše za reálnou historickou osobnost, tento Syn Boží brutálně mučen, ukřižován a proboden kopím, nemuselo přece k tomuto zázraku ani dojít. No fakt - každý světec přece nemusí zemřít. Vždyť mohl mít nějakou protekci seshora ;).

   Pokračujme na lehčí notu a trochu to odlehčíme tímhle krásně rouhačským vtípkem - a mou oblíbenou "velikonoční hláškou" ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů.
Upír: Bude to největší událost od ukřižování. Já to vím. Byl jsem tam.
Spike: Tys tam byl? Prosím tě. Kdyby tam u toho ukřižování opravdu byl každý upír, jak tady přidrzle vyprávíš, bylo by to tam jako na Woodstocku. Vlastně jsem na Woodstocku byl. Moc zvláštní akce. Vysál jsem jednoho hipíka - a dalších šest hodin jsem se díval, jak hýbám rukou.

Za zdí

Hádka za zdí snad jako kdyby neměla nikdy skončit. Snažím se učit, tupě zírám do poznámek, ale nedokážu se soustředit na nic jinýho než na ty zvýšený hlasy. Prvních patnáct minut to ještě přetrpím, přece se ti dva nemůžou hádat věčně. Potkávám ho občas na chodbě. Sympatický, vysoký, krátké tmavé vlasy, dobře padnoucí oblek, a vždycky na mne už z dálky zahalasí pozdrav. Nemůžu je neposlouchat. Hádaj se tak často, že to už skoro přestává bejt vtipný. Vlastně to vtipný nebylo nikdy, ale sociologická studie by se na tohle téma napsat dozajista dala.

Ohlédnutí za (ne)vztahem

Pořád si to pamatuju. Vyšly jsme ven, foukal vítr, bylo hnusně a tys voněla jako jablko. Něčeho sis všimla, něco tě na ulici zaujalo, oznámilas mi to a zasmála ses. Já se nesmála. Vlastně jsem ani nevěděla, cos říkala. Celou dobu jsem se jen dívala na tebe, neposlouchala tě a myslela na jablka. Nikdo nic neříkal, ani tys pak už nic neříkala, a já myslím, že to bylo dobře. A tak jsme šly mlčky po silnici a kolem nás zvolna probíhal čas. Tehdy jsem ho měla zastavit, zastavit čas, zastavit tebe, oznámit ti, jak moc tě zbožňuju a jak moc zbožňuju jablka.

Slovníček Sanovsko-český

Často mi je vytýkáno, že mluvím podivnou směsicí češtiny, angličtiny a japonštiny, a že mi nezasvěcení nerozumí. Není tomu tak, pouze mám pár oblíbených slov, která používám, hlavně při kreslení. Která to jsou a co znamenají? Pojďme si je společně všechny projet.
Mimochodem, pokud si myslíte, že jsem nějaké slovo, které často používám, vynechala, dejte mi echo a já to napravím :).

Slovníček Sanovsko – český