23. prosince

   Nikdy jsem neměla ráda seriál Comeback. Zdál se mi podobně přitroublý jako většina produkce TV Nova, například nekonečný seriál Ulice či stejně nekonečná Ordinace v Růžové zahradě. Dlouhou dobu mi z Comebacku vlastně vždycky stačily jen ukázky, aby mne to naprosto odradilo od dalšího sledování. A když jsem na to tu a tam narazila v televizi, po chvíli jsem radši přepínala. Měla jsem pocit, že tenhle druh humoru jde zkrátka naprosto mimo mě. Jenže to bylo proto, že jsem tomu nechtěla dát šanci.
   Pak jsem totiž byla donucena se podívat na jeden díl tohoto ujetého sitcomu, ten se mi velmi zalíbil, hlášky v něm mi přišly více než povedené, dohledala jsem si další epizody... a rázem jsem měla (staro)nový oblíbený seriál. A nebylo to způsobené jen tím, že jsem měla štěstí zrovna na vánoční díl. Anebo to tím přece jenom bylo...? Těžko říct.
   Každopádně, tahle epizoda nazvaná Heavy Christmas se dle očekávání odehrává před a během Štědrého dne a doprovází ji koledy křečka Mirečka, díky kterým konečně vzkvétá prodejna U Dvou akordů. Ozzák, znechucený tím, jak Vánoce vyměkly, chystá "pivní rohlíky", tedy cukroví pro pravé chlapy (jen Iva si stěžuje, že jsou na ni moc silné, neboť loni si dala jeden jediný a pak tancovala během půlnoční mše), Tomáš pověří Lexu nákupem dárků a ten to samozřejmě poplete, protože nedokáže vylušitit Tomášovo byť úhledné, ale nečitelné písmo, Marcelka trpí vánoční depresí, jelikož její manžel Zoran odjel na jejich společnou dovolenou v Barbadosu sám, Saša se těší, až ráno nazdobí fíkus a Ježíšek jim donese dárky z nejbližší benzinové pumpy, zatímco Iva se hrozí, že jako každý rok dostatne zase nějakou příšernou bundu od Vietnamců. Zkrátka to vypadá, že se to celé zvrhne ve velkou tragédii. 
   Ale nebojte, než dojde na notně potrhlou koledu Rolníci, rolníci, kdopak vám dal hlas, všechno přece jenom dobře dopadne. Nebo alespoň... relativně dobře. Pokud tedy za happy end považujete opilou podřízenou, dárky vytvořené z pivních tácků a tři hladové krky navíc, co vám hodlají sníst smaženého kapra s bramborovým salátem :).

   Na celou epizodu se můžete podívat tady :).

Iva: Strejdo! Víš, jak loni dopadl ten poslíček, co roznáší noviny!
Ozzák: Chlap v šestnácti by už měl vědět, jak vypadá záchytka zevnitř.

Iva (zdobící stromeček): Letos jsi vybral správnej, strejdo.
Ozzák: Viď? Uřízl jsem jenom vršek. Zbytek pořád stojí na Staromáku.

Ozzák: Za starejch časů to mělo jiný grády.
Lexa: Za jakých časů?
Ozzák: Když chlapi byli chlapi, a voňavka sprostý slovo.

     

   PS: Původně jsem měla v plánu věnovat dnešní okénko filmu Sám doma, ale nestíhám... tak třeba příští rok...? ;)