2. prosince

K Vánocům patří reklamy. Tak to prostě je :). Bohužel se už moc často na televizi nekoukám a tak nevím, jaké jsou teď trendy, proto jsem byla nucena sáhnout do rukávu a podělit se s vámi o své oblíbené. Tož tady máte mé top 5 - a ty Star Warsové spoty si nechávám do jiného okénka ;))).

1) Tahle reklama na Orange z roku 2011 není v podstatě nijak originální. Vsází na osvědčenou klasiku: nechybí usměvavé tváře, dárečky v pestrých balicích papárech, zasněžené náměstí, koňské spřežení, všude samá světýlka a známá melodie Jaroslava Uhlíře z pohádky Tři veteráni. Ruku na srdce, tak trochu je to kýč. A přesto má pro mě osobně jednu velkou, převelikou přidanou hodnotu - je totiž natáčená ve Slavonicích, v mém rodném městě, v mém milovaném zapadákově :).

2) Série reklam na T-Mobile s Chuckem Norissem způsobila v roce 2010 skutečný poprask. Tyhle spoty byly totiž neskutečně kouzelné, vtipné a opravdický ex-Walker Texas ranger v nich byl nejrůznějšími rozkošnými způsoby konfrontován s typickou českou rodinou a českými vánočními zvyky. Asistuje například u zabíjení kapra, pláče u krájení cibule na salát, dává si svařák u veřejného bruslení (což je mimochodem nejlepší scénka všech dob :) )... a přitom se vlastně vůbec nebere vážně a dokáže si ze sebe udělat legraci.

3) Vánoční reklamy na obchodní dům John Lewis jsou každý rok velice sladké a dojemné. Ať už jsou animované nebo hrané, ať už vyprávějí o přátelství zvířátek nebo o dvou zamilovaných sněhulácích na zahradě, vždycky mají nějakou hezkou pointu a "zahřejí". Tahle je z roku 2011 a vypráví o chlapečkovi, který se nemůže dočkat Štědrého dne (tedy Boxing Daye, je to v Anglii).
   A mimochodem, pokud se chcete podívat na reklamy John Lewis z let 2007 - 2015, klikněte si sem. Ale upozorňuji předem, že bez kapesníku po ruce to nedáte! Ty spoty totiž rok od roku gradují, co se ždímání slz týče ;).

4) A zase zpět do České republiky - smrčci od Vodafounu z roku 2010. Dříve jsem měla video, kde byly úplně všechny tyhle reklamy v jediné kompilaci, krásně mapovaly svými vtipnými hláškami a sympatickými hlasy Jirky Macháčka a Pavla Lišky předvánoční čas, a končily až krátce po Silvestru - a kupodivu optimistickým happy endem, to je "evidentální", ale bohužel, youTube to už patrně smazal :(. Alespoň tedy na tomhle odkaze jich najdete 13 (končí už na Štědrý den), zde máte můj nejoblíbenější díl, mikulášský. Tak se u špičkování těchto smrčků pěkně bavte a hlavně si nepusťte šišku do kalhot :).

5) A na závěr - klasika nad klasiky. Žahnutý žuby nahoru. Plus jako bonus, článek s názvem Jak dnes vypadá holčička z reklamy na Kofolu?, který skrývá překvapivé odhalení - za tu spoustu let (fakt už je to takhle dlouho, připadáte si také tak nechutně staří? :) ), co se v českých televizích vysílá populární reklama na Kofolu s roztomilou holčičkou, tatínkem, který krade v lese stromeček, a jedním rozzuřeným kancem, ta roztomilá holčička kupodivu - vyrostla. Asi si pro ni nepřišel Petr Pan a neodvedl ji do Země Nezemě ;).
   Mimochodem, abychom si tuhle rozkošnou reklamu připomněli, zapátrala jsem na youTube a našla její o něco málo delší verzi. Enjoy.