San Wars

Není tajemstvím, že jsem velkým fanouškem Hvězdných válek, a není nejspíš nic divného na tom, že jsem za svých nejfanatičtějších letech stvořila několik povídek na toto téma -a nyní se jimi bavím spíše s nostalgií :).
Mezi mé nejoblíbenější (a v dnešní době jediný zveřejnitelný) počin patří má triloge San Wars, do jejíž hlavní role jsem sice neobsadila přímo sebe, ale “pouze” psychopatickou hrdinku se jménem San d’Ark (jak nápadité, že? 😉 ). Je to naivní, dlouhé a staré (psala jsem to zhruba před patnácti lety, to už je co říct), ale dodnes si to ráda pročítám.
Všechny tři díly se točí kolem datadisku, o který usilují nejen hlavní kladné postavy v čele s Mistrem Obi-Wanem Kenobim a jeho učedníkem Anakinem Skywalkerem, ale také ústřední záporáci, tedy temný Sith Kane, velící agresivní Kolonii, která se snaží ovládnout galaxii, a posléze i tajemný padlý Jedi Kieth, jehož minulost se až nepříjemně týká samotného Obi-Wana.

 • Prolog
 • První díl – Poznat pravdu
  Zhruba 8 let po blokádě Naboo Obchodní Federací je Rada rytířů Jedi opět bezradná. Při plnění mise se Mistr Jedi Obi-Wan Kenobi i se svým učedníkem Anakinem Skywalkerem ztratil na odlehlé planetě Brid, jež se nachází přímo uprostřed nepřátelské Kolonie. Ta se pod velením tajemného Kana agresivně rozmáhá v celé galaxii. Protože se Radě zrovna nedostává Jediů, požádá o pomoc bývalou učednici řádu Jedi San d’Arc, která si v současné době buduje pověst jakožto šikovná pilotka a úspěšná pašeračka. Spolu s ní je na Brid vyslán i mladičký Mistr Troh Rel’Ike a vzpurná Padawanka Inlandris Mac. Nesourodá skupinka se snaží zachránit rytíře Jedi a přitom zjistit pravdu o dění na této planetce. Ale co je vůbec pravda? Jak ji rozpoznat od lži? A co je vlastně na datadisku, kolem kterého se vše točí?
  Kapitoly: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
 • Druhý díl – Pochopit lež
  Druhý díl se odehrává zhruba rok poté, co se San rozhodla jít svou cestou. Seznamujeme se s řadou nových postav. Andris získává nového Mistra, lehkomyslného mladíka jménem Ryan, a vůbec si není jistá, zda dokáže překonat svou nenávist k němu a pomoct mu v plnění úkolu na planetě Malastare, kde mají vyřešit vysokou úmrtnost pilotů kluzáků při drastických závodech. Anakin Skywalker a jeho Mistr Obi-Wan zase vyrážejí na misi na planetu Charline, kde se setkávají s množstvím zapeklitých otázek: Kdo ohrožuje krásnou, leč záhadnou princeznu Anjaiu? A co má společného datadisk a princeznini bodyguardi, krásní sourozenci Didienovi? Vše se komplikuje …
  Kapitoly: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
 • Třetí díl – Potrestat chybující
  Poslední část trilogie uzavírá děj předchozích dílů. Zakončují se tři stupně porozumění – nejdříve je třeba poznat pravdu. A když už se tak stane, musí člověk pochopit onu danou lež. Pak už zbývá jen potrestat chybující. Zde se nacházíme i my. Zanechali jsme naše hrdiny v nepěkných situacích. Anakin Skywalker trpí v zajetí padlého rytíře Jedi Kietha, a nevypadá to, že by se bez Mistrovy pomoci dokázal dostat na svobodu – je totiž ochromen ysalamiriem, tvorečkem, v jehož přítomnosti není možné používat Sílu. Sunshine d’Ark byla zase lapena Daryanem Didienem ve vlastní lodi. Podaří se jí získat zpět svou Passatteru? A datadisk? Kde vlastně je? Skončí nakonec v rukou nepřítele? A agresivní útoky na princeznu Anjaiu se stále stupňují. Obi-Wan se musí rozhodnout – bude chránit princeznu, nebo hledat svého ztraceného učedníka?
  Kapitoly: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
 • Epilog